Voor het eerst wordt een gezamenlijk aanbod gecreëerd dat geheel in het teken staat van de horeca en kaas- en foodspecialiteitenwinkels. Een weloverwogen keuze, gesteund door de exposanten die hun aanwezigheid al hebben bevestigd. Onder leiding van Fernando Medina Zenoff versterkt de beurs zijn rol als internationaal platform waar producenten, 'affineurs', distributeurs (kaaswinkels, gespecialiseerde importeurs, delicatessenwinkels...), chef-koks en ambachtelijke producenten uit Frankrijk en daarbuiten samenkomen.
Nieuwe kansen
"De Salon du Fromage et des Produits Laitiers is een plek waar je kennis kunt maken met Franse en internationale kaasmakers. Het is dé plek om elkaar te ontmoeten, te netwerken en nieuwe dingen te ontdekken. Deze seizoenswisseling is echt een nieuwe fase voor de beurs. Door het evenement tegelijk te laten plaatsvinden met de Gourmet Selection ontstaan nieuwe mogelijkheden voor samenwerking. Er ontstaat een echte brug tussen kaas en delicatessen. De bezoekers van Gourmet Selection zorgen voor een stroom van gekwalificeerde inkopers en vertegenwoordigers van kaaswinkels – van wie sommigen al delicatessen verkopen. Zij vinden hier nieuwe kansen om hun aanbod uit te breiden", aldus beursdirecteur Medina Zenoff.
Bijna 8500 professionals en 300 exposanten uit zo'n vijftien landen komen samen in een gezellige sfeer die uitnodigt tot zakendoen en ontdekken. Onder hen: Fromagerie Lincet, Neal's Yard Dairy, Maison Bordier, Jeune Montagne, Brazzale, Spanish Cheese, Onetik, Roquefort Carles, Chimay Fromages en Isigny Sainte-Mère.
Frankrijk
Franse brie, Nederlandse Gouda, Italiaanse pecorino of Engelse cheddar: elk land heeft zijn eigen verhaal, terroir en vakmanschap. De Salon du Fromage et des Produits Laitiers viert deze wereldwijde diversiteit en biedt professionals een plek om elkaar te ontmoeten en inspiratie op te doen. Hoewel kaas overal ter wereld wordt gemaakt, blijft Frankrijk een belangrijk land om mee te vergelijken met een consumptie van 26 kilo per hoofd van de bevolking per jaar, 1.200 soorten en 53.000 banen in het hele land.
Programma
Op het programma staan de volgende onderdelen: Concours Coups de Cœur: bekendmaking van de beste producten, Lyre d’Or: de prestigieuze wedstrijd waarbij de mooiste kaasplank wordt gekozen, Grilled Cheese Challenge: een culinaire wedstrijd waaraan internationale deelnemers meedoen en Agora des Experts: lezingen, rondetafelgesprekken en proeverijen.
Bron: Salon du fromage