Per 1 januari 2026 heeft Tom Ploeger de taken als kennismakelaar kalverhouderij overgenomen van Henriette Rozendaal. Henriette: “Als kennismakelaar heb ik enorm veel voor onze sector kunnen doen. Met de vaktechnische cursus kalverhouderij en de training kalvergezondheid zorgden we voor continue kennis onder de medewerkers. Naast de cursussen waren er diverse masterclasses waar vaak ook medewerkers aanwezig waren. Enorm trots ben ik op de jongerendag 'Het kalf centraal', waarvan ik de tweede editie op 17 april 2026 mede mag organiseren.”
Kansen in de kalverhouderij
Tom heeft enorm veel zin in deze extra uitdaging in zijn werkveld: “Het verbinden van partijen en ondernemers met hun personeel laten groeien en bloeien geeft mij energie. Vanuit de innovatieve kant zoek ik graag naar oplossingen in de lastige dossiers rond stikstof, milieu en water. Innovatie als oplossing is hierbij de vaste denklijn! De kalverhouderijsector heeft mij altijd al gefascineerd. De kwaliteit van het Nederlandse product dat zij leveren, de geschiedenis van de sector in Nederland, de nauwe verbintenis met de melkveehouderij en de ketens vind ik erg interessant. Hier liggen veel kansen!”
Nieuwe inzichten zijn nodig
José van Cranenbroek heeft per 1 december 2025 Ronald Paardekoper als kennismakelaar geitenhouderij vervangen. De afgelopen anderhalf jaar heeft Ronald zich ingezet voor een stabiel netwerk: “Als kennismakelaar kun je echt je steentje bijdragen aan leren en ontwikkelen in de sector.” José gaat de uitdaging met veel plezier aan. “De wereld waarin geitenhouders werken, verandert voortdurend. Innovaties in stalontwerp en emissiereductie, nieuwe voederstrategieën en steeds scherpere inzichten in diergezondheid volgen elkaar razendsnel op. Ondertussen nemen wet- en regelgeving, marktontwikkelingen, duurzaamheidseisen en maatschappelijke verwachtingen steeds meer toe. Het bijhouden, begrijpen én toepassen van nieuwe inzichten bepaalt of je vooruitkomt of achter de feiten aanloopt. Geitenhouders en hun medewerkers die investeren in kennis versterken niet alleen hun vakmanschap, maar bouwen ook aan de toekomstbestendigheid van hun bedrijf. Ik vind het belangrijk dat kennis toegankelijk is, praktisch toepasbaar en aansluit bij de behoeften van ondernemers én hun medewerkers. Want wie de juiste informatie op het juiste moment heeft, kan met vertrouwen inspelen op verandering.”
Ook in de melkveehouderij, pluimveehouderij en varkenshouderij zijn kennismakelaars actief.
Bron: Kennismakelaar Dierhouderij


